neděle, 19 říjen 2014 02:00

Turnaj minipřípravky na Palmovce

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(6 hlasů)

Poprvé v letošní sezoně jsme sebrali odvahu a postavili do turnaje mini přípravek dvě družstva. Důvod je jasný, máme spoustu dětí, které se na tréniku snaží a zasloužili si ochutnat atmosféru opravdového turnaje! Na Palmovce tedy nastoupili dvě družstva, modré se zkušeným Pájou Richterem v brance a bílé se statečným Kubou Kaškem, který stál v bráně a ve výstroji poprvé v životě. Do bílého družstva jsme namixovali úplné nováčky s několika zkušenějšími hráči ( Adam Hlušička, Matyáš Klofát, Vašek Ernst, Kačenka Čížková). Mezi zkušenější děti už můžu počítat i Pavla Starého, který odehrál teprve druhý turnaj, ale věkově patří mezi starší děti a dělá velké pokroky. Nicméně i při takto namíchaném složení, jsme očekávali, že děti v bílém týmu si na Palmovce zahrají pouze pět utkání a nejspíš skončí poslední. Ale statečná družina kolem nového trenéra Čížka nám doslova vytřela zrak! Nejenže dokázala porazit domácí Kovo, obsadit osmé místo z deseti, ale dokonce odehráli vyrovnaný zápas s družstvem Kladna (sportovně uznáváme, že děti z Kladna byli mladší a předváděli heroický výkon ). Jako třešničku na dortu přidal dokonce Kuba jedno čisté konto! A nechybělo mnoho a mohli se naše dvě družstva utkat spolu o konečné umístění. Blahopřejeme všem bílým k nádhernému turnaji a krásnému výsledku, děkujeme Kubovi za statečný záskok v brance a nováčkům přejeme, aby si užili spoustu dalších turnajů a jejich výkony šly stále nahoru, start měli skvělý ( Milan, Filip, Kuba, Jenda ).

Modré družstvo odehrálo také slušný turnaj a dokázalo v důležitých zápasech urvat vítězství na nájezdy ( Strašecí, Kladno druhý zápas). Na druhou stranu v tomto družstvu hrají děti, na které už jako trenéři musíme být přísnější a chtít po nich víc. Takže tentokrát budeme i trochu kárat. První zápas s bílou Hostivaří nám ukázal, že se musíme hodně zlepšit  ve střelbě a zakončování vůbec. Neproměněné šance nás hned první zápas připravili o šanci hrát o medaile. Zápas byl vyrovnaný, děti hráli výborně, ale bez gólů se nevyhrává. Družstvo Keltů nám pak ukázalo, že mezi špičku v přeboru ještě zdaleka nepatříme, i když máme občas hezké momenty a hezké zápasy. Uznáváme, že v útoku hrají výlučně děti ročníků 2008 a 2007, ale i tak není možné, abychom za celý turnaj našli pouze dva útočníky, kteří dají gól, pokud nepočítám nájezdy. Zápas s Kladnem nám zase ukázal, že naše vymlouvání na mladší děti není na místě, protože soupeř přijel s dětmi ještě o dva roky mladšími a dokázal s námi hrát naprosto vyrovnaně ( dva zápasy, dva stejné výsledky, pokaždé na jinou stranu).

A teď budeme chválit, vedle výborného Páji Rechtera byl jednoznačně nejlepším hráčem Ondra Pelánek. Bojoval, běhal, vyhrával souboje, střílel góly z obrany, super! Výborně zahrál take Honza Birčák, který je neúnavný bojovník, navíc velice šikovný, opět dokázal skórovat i z obrany. Anička Koch znovu ukázala, že je vzadu naší jistotou. Jako bonus tentokrát přidala rozhodující nájezd, který nám zajistil umístění v horní polovině tabulky. Náš nejmladší útočník Míša Birčák by jediným, který dává góly, tentokrát nasázel čtyři a byl nejlepším střelcem. Velkou pochvalu má hlavně za góly, které vsítil z dorážek, díky bojovnosti a důrazu. Velkou bojovnost ukázal také Lukáš Hejno, který oslavil svůj svátek gólem a byl druhým útočníkem, který skóroval ze hry. Roman Koch nám předvedl dva skvěle zakončené nájezdy, příčemž ten druhý nás poslal do souboje o páté místo. Romča je velký příslib pro náš klub, o hře přemýšlí a hlavně hrozně chce hrát, zlepšovat se a to je nejdůležitější. Bodově naprázdno tentokrát vyšli Marek Šikýř,  Daník Jánošík a Matěj Adam, ale nebylo to proto, že by se nesnažili nebo hráli hůř naž ostatní, ale čistě proto, že jim chybělo trochu štěstí a trochu šikovnosti v zakončení šancí, kterých každý měli několik. Ale všichni tři nechali na hřišti všechny síly, vraceli se do obrany a pomáhali týmu, co jim síly stačily. Tentokrát to stačilo na páté místo. Máme už tedy ve sbírce 4., 5. a 6. místo a jsme všichni zvědaví, jestli se nám třeba už příští turnaj na domácím hřišti nepodaří překvapit favority a vybojovat letošní premiérové stupně vítězů. I kdyby ne, turnaj si určitě zase užijeme i s rodiči a přáteli, budeme se bavit sportem a trávit společné hezké chvíle venku. Děkujeme všem rodičům za to, jak se věnují svým dětem, podporují je ve sportování, to je to nejdůležitější!

SK Rebel Praha


 

Výsledkový zpravodaj

.

Číst 2248 krát

Související položky (podle značky)

Články

Novinky

Nejbližší akce

Go to top