6. 5. 2026 Junioři

Junioři prohrávají sérii s Letohradem 1:2 a v soutěži končí

Ve středu krátce po poledni se junioři vydali na cestu do Letohradu, kde od šesti večer hráli poslední zápas předkola play-off. První gól sice vstřelili Rebelové, ale dalších 30 minut byli bez gólu, zatímco soupeř na svém náskoku přidával. Rozdíl v poslední třetině byl již velký, nicméně junioři zabojovali a Jeleny nakonec výsledkem 6:10 zaskočili. I přes konečný boj bohužel v soutěži končí.

6. 5. 2026

LET

SK Hokejbal Letohrad

10:6
REB

SK Rebel Praha

Sestava domácích

Dušan Pavlásek, od 41:27. Jan Novotný - Ondřej Krejčí, Ondřej Pražák, Matěj Motyčka, Filip Martinek, Radek Vencl, Štěpán Palán, David Kačurik - Oldřich Bár, Martin Neruda, Petr Schwach, Matěj Rous, Jáchym Šťovíček, Vojtěch Červený, Jakub Havlásek, Max Fišer, Jan Zahálka, Daniel Vostřák, Miroslav Kloupar

Sestava hostí

Šimon Zbořil, od 29:42. Tomáš Doskočil - Adam Váša, Antonín Maxima, Filip Grof, Antonín Čermák, Adam Křivánek, Jakub Štika - Matěj Adam, Roman Koch, Filip Ryboš, Martin Tipta, Michal Birčák, Adam Kindl, Tomáš Malý, Eduard Motoška

STATISTIKY

Branky a nahrávky: SK Rebel Praha: 3:02 Matěj Adam (Roman Koch), 38:07 Adam Křivánek (Adam Kindl), 39:12 Roman Koch, 41:27 Roman Koch (Adam Křivánek, Michal Birčák), 42:49 Roman Koch (Michal Birčák, Adam Kindl), 44:44 Jakub Štika (Michal Birčák); SK Hokejbal Letohrad: 7:07 Petr Schwach (Ondřej Pražák), 8:53 Petr Schwach (Štěpán Palán), 18:06 Matěj Rous (Jáchym Šťovíček), 25:42 Max Fišer, 26:50 Petr Schwach (Jáchym Šťovíček,Štěpán Palán), 29:42 Štěpán Palán (Matěj Rous,Petr Schwach), 31:21 Štěpán Palán (Oldřich Bár), 33:26 Radek Vencl (Štěpán Palán), 41:11 Oldřich Bár (Jáchym Šťovíček, Martin Neruda), 44:59 Radek Vencl (Oldřich Bár)

Střely na bránu: 30:46

Vyloučení: 7:6 Využití: 4:2


PŘEHLED ZÁPASU

V začátku zápasu byl aktivnější domácí letohradský tým, nicméně to byli Rebelové, kteří dávali první gól. V čase 3:02 totiž letohradského brankáře prostřelil Matěj Adam a Rebely poslal do vedení. To nevydrželo tak dlouho, jak si rebelští přáli, jelikož o čtyři minuty později soupeř dorovnal. Právě Jeleni vstřelili ještě druhý gól, který je poslal do vedení 2:1. Druhá třetina se pro Rebely stala spíše obrannou, když v ní soupeř zvládnul nastřílet 4 góly a své vedení navýšit na 6:1. Poslední část začala opět lépe pro letohradské, když během dvou minut dali dvě branky a skóre posunuli na 8:1. Proti takto vysokému náskoku soupeře se špatně hraje, nicméně Rebelové nic nevzdávali a poslední minuty zápasu se jim vydařily. Během minuty vstřelili dvě slepené branky Adam Křivánek a Roman Koch, kteří tak snížili na 3:8. I když v čase 41:11 navyšoval opět soupeř, Roman Koch z hokejky vytasil rychlou odpověď a po 16 vteřinách od soupeřova gólu se radovala opět pražská střídačka. Za minutu a dvacet vteřin později to byl právě Roman Koch, který snížil na 5:9 a uzavřel svůj hattrick. Po odražené střele Matěje Adama se z běhu prosadil Jakub Štika, který skóre zápasu na chvíli zapsal na 6:9. Bohužel si poslední slovo vteřinu před koncem vzali Jeleni, kteří se prosadili z využité přesilové hry a konečný výsledek tak sčítal celých 16 branek.

Byť je pro Rebely výsledek 6:10 nehezký a ukončuje jim sezónu, Junioři toho dokázali spoustu a i v posledním zápase ukázali, že Rebelská Juniorka může hrozit jakkoliv výše postavenému soupeři. K této pěkné sezóně jim gratulujeme a doufáme, že tu příští nám opět ukážou, jakou bojovnost v sobě mají.


VYJÁDŘENÍ K ZÁPASU

Trenér Michal Jelínek:
1. třetina byla velmi kvalitní. Nasazení, důraz, kvalita. Vše jak jsme si představovali. Od 2. třetiny už jsme začali ztrácet i vinou toho, že jsme museli stahovat a měnit sestavu. Zároveň Letohradu udělal zápas Hradecký Palán, který aspiruje i do seniorské reprezentace a ukázal tady dnes proč. Hrozil nám v každém střídání. Takže můžeme pogratulovat Letohradu k přestupové strategii 😊. Zároveň, ale musím zmínit že i v našem středu máme výjimečné hráče a třeba Roman Koch udělal v těchto třech zápasech předkola 10 bodů. Nebyl ale jediný, kdo pozvedl svoji laťku v play off. Mohl bych jmenovat mnoho dalších a tak by to mělo být. Kluci mě dnes rozhodně nezklamali a do dalších sezon se už musíme začít koukat kudy vede cesta na samotný vrchol.

SLOVA REALIZAČNÍHO TÝMU

Trenér Vojtěch Kavalír
Pro všechny kluky to byla nová zkušenost. Ať už s play off, tak i s rozhodujícím zápasem. Všechny tři zápasy jsme odehráli v nejvyšším tempu. Občas nám drhlo jednoduché přecházení z obraného pásma. Koncovka nás též mohla mrzet, hlavně ve druhém zápase doma. Ale jinak jsem spokojený s celkovou předvedenou hrou v celé sezóně a následné play off. Ta výkonnost šla ke konci sezóny nahoru. Věděli jsme to my trenéři i samotní kluci. Proto byly dosti zklamáni po prohrané sérii. Nicméně na kluky jsem hrdý, že to dotáhli do úplného konce a nic neodflakli.
Chtěl bych také poděkovat celému vedení SK Rebel Praha za organizaci, podporu a celkový zájem o celý mládežnický hokejbal u nás v klubu. Dále velký dík patří rodičům, kteří podporovali naše hráče. Jezdili s nimi na zápasy, podíleli se na organizaci dopravy atd. Není to jednoduché, mít doma hokejbalistu.... sám to znám. Proto ještě jednou Veliké DÍKY a doufám že se uvidíme další sezónu!
Trenér Michal Jelínek
Na podzim jsme se ještě učili systém hry, který jsme chtěli hrát a někdy nás to stálo výsledek po hloupých chybách. Na jaře už to do sebe zapadlo a povedlo se nám pár pěkných zápasů. Cíl pro sezonu jsme nesplnili a do čtvrtfinále se nedostali. Avšak s progresem který jsme udělali jsem spokojen.
Trenér gólmanů Petr Doskočil
Tenhle tým roste fyzicky a psychicky sezónu od sezóny a zápas od zápasu. Naučil se nevzdávat ani za stavu, kdy je pro jiné zápas zcela rozhodnutý a kluci bojují do poslední vteřiny. Děkuji všem, budem dál makat a posouvat se 💪
Kondiční trenér Radek Maxima
Slastné pocity vítězství se rodí v bolesti-ukázali jste odhodlání, velkého týmového ducha a schopnost tu bolest podstoupit. To, že to letos nestačilo, neznamená, že je to špatně zvolená cesta. Ukazuje to jen, že je ještě nějaký kus před vami/nami Věřím, že když po ní budete pokračovat, tak se těch opojných pocitů dočkáte. Doufám, že Vám v tom budu moc pomáhat společně se zbytkem realizaku. A tem, kteři musi do chlapů- hodně štěstí a nebojte se trenovat s námi 💪. Díky za letošní sezónu a těším se na tu další 😉.
Vedoucí týmu Julie Šigutová
Sezónu jsem s týmem trávila na dálku ze zahraničí, nicméně i tak vím o všem, co se na hřišti během zápasů dělo. Kluci do toho celou sezónu dávali všechno a i když se nám proti některým soupeřům nedařilo, ukázali, že když chtějí, dokážou porazit i týmy z čela tabulky. Teď sice už v soutěži končíme, ale já věřím, že příští sezónu bude právě náš tým patřit k největším hrozbám všech soupeřů. Už teď vím, že se máme na co těšit. Tenhle tým své poslední slovo ještě neřekl a jsem si jistá, že příští sezónu o nás rozhodně všichni uslyší.

SLOVA RODIČŮ

L. Adamová
Hoši …:děkujeme👏👏👏👏👏….za celou sezonu 💪💪💪💪💪💪💪💪jste NAŠI BORCI!!!!
D. Štika
Souhlas sledoval jsem to pouze online ale bojovali jste az do konce a to se ceni 🏒👍
R. Tipta
Byl to krasny zapas a vysledek uplne neodpovida prubehu zapasu.Kluci bojovali jak se na spravneho REBELA patri.👍👍👍
J. Křivánková
Byl to krasny zapas a vysledek uplne neodpovida prubehu zapasu.Kluci bojovali jak se na spravneho REBELA patri.👍👍👍 Samozřejmě díky za práci a péči celému realizačnímu 💙 týmu !!!!
V. Kavalír
Nikdo nic nevypustil, všichni kluci hráli na hranici svých možností. Na všechny jsem hrdý, že jsme to dohrali až do konce. Kdyby někdo řekl před sérií, že budeme více než vyrovnaný soupeř.....
P. Doskočil

Tak ještě za mě, rád zůstanu i příští rok u juniorky s touhle skvělou partou kluků a děkuju Hopymu s Tikťakem za tu jízdu a oddanost klubu 💪💪💪💪💪


SLOVO ODCHÁZEJÍCÍCH JUNIORŮ

Tomáš Doskočil
No, kde začít, chlapci… Strašně bych vám chtěl poděkovat nejen za tuhle sezónu, ale za všechny ty roky, co jsem s vámi mohl pracovat. Byla to jízda — velká jízda — a moc jsem si ji užil. I když to teď skončilo takhle a vypadli jsme, vůbec to nemaže všechno, co jsme spolu zažili a dokázali.
Nic není navždy a jednou se mládež uzavře pro každýho. Jsem ale rád, že jsem tu cestu mohl projít právě s vámi. Byli jste nejlepší parta, ve který jsem kdy byl, a za to vám strašně moc děkuju. Vzpomínky, sranda v kabině i všechny společný chvíle mi zůstanou navždy v hlavě. Smekám klobouček, chlapi ❤
Martin Tipta
Borci, taky moc děkuju bylo to s vámi super jak na hřišti tak mimo něj. Sice si to spolu tuknem už jen ve chlapech ale doufám že se i nadále budem potkávat i na tréninkach i na verande 😆 Takže díky za super sezóny s vámi

Julie Šigutová

Partneři